Contabil-Șef

Nova Porta
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Descrierea postului: Suntem în căutarea unui Contabil Șef experimentat pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal trebuie să aibă experiență în sectorul retail, abilități manageriale înalte și să fie capabil să gestioneze o echipă de minim 5 persoane.
Cerințe față de candidat:

Studii superioare în domeniul contabilității, economiei sau finanțelor
Experiență de muncă în acest post de minim 5 ani
Cunoașterea aprofundată a legislației contabile și a documentelor financiare normative
Cunoștințe solide în evidența fiscală
Competențe avansate de lucru cu PC (Word, Excel, 1C)

Aptitudini necesare:

Inteligență (gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză)
Capacitate de organizare și conducere a activității secției
Corectitudine, tenacitate, seriozitate și integritate în relațiile cu oamenii.

Atitudini așteptate:

Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale
Receptivitate și spirit de echipă (sinceritate, deschidere la colaborare).

Responsabilități principale:

Organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei
Urmărirea reflectării corecte a tuturor evenimentelor economice în registrele contabile și introducerea datelor în programul de contabilitate conform legislației în vigoare
Întocmirea dărilor de seamă fiscale și financiare
Conducerea și organizarea activităților Secției Contabilitate
Delegarea corectă a sarcinilor și gestionarea eficientă a echipei.

Beneficii:

Posibilitatea de a activa în cadrul unei companii stabile, aflate în proces de dezvoltare dinamică
Sarcini ambițioase, provocatoare și promițătoare
Dezvoltare profesională continuă
Salariu motivant
Atmosferă plăcută de lucru
Beneficii non-financiare (prânz, ceai, cafea din partea companiei).

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și dorești să te alături echipei noastre, te rugăm să trimiți CV-ul tău la hr@novaporta.md
Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem! Adresa oficiului: str. Uzinelor 11W, CC Master House
Email: hr@novaporta.md
Tel: 069077715
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide