MANAGER VANZARI PUBLICITATE (print si online)

Adevarul Media №563144, 3 august 2012
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilitati:
- Promovarea si vanzarea spatiului publicitar in ziarul "Adevarul Moldova" si website-ul companiei;
- Cautarea activa a potentialilor clienti in scopul de prezentare a serviciilor de publicitate prestate de companie si negocierea contractelelor noi, semnarea si gestionarea acestora;
- Mentinerea relatiilor cu clientii deja existenti ai companiei;
- Administrarea bazei de date a clientilor companiei din portofoliu, conform cerintelor si standartelor companiei;
- Derularea serviciilor post-vanzare: urmarirea achitarii facturilor de catre clienti in termenii prevazuti in contract, asigurarea aparitiilor publicitare ale clientilor
- Realizarea planului lunar de vanzari

Cerinte fata de candidat:
- studii superioare finisate, de dorit in domeniul de profil (marketing, publicitate, PR)
- experienta minim 2 ani in vanzari active
- reale cunostinte si abilitati de utilizare a tehnicilor de vanzari
- experienta intr-o agentie de publicitate full-service constituie un avantaj
- persoana serioasa, organizata, dispusa la munca de teren, indrazneata
- reale abilitati de comunicare, negociere si convingere
- atitudine corecta in raporturile cu oamenii
- rezistenta la situatii de stres
- cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, E-mail)
- limba romana si rusa – nivel avansat

Beneficii oferite de companie:
- salariu motivant, axat pe rezultat (parte fixa + bonus din vanzari) - telefon de serviciu
- posibilitati reale de avansare
- lucru intr-o echipa tanara, dinamica si entuziasta, cu dorinta continua spre ascensiune profesionala
Persoanele interesate si CARE CORESPUND CERINTELOR ENUMERATE MAI SUS, sunt rugate sa transmita CV-ul pe adresa de e-mail: olga.ucrainciuc@adevarulholding.ro
Doar persoanele selectate vor fi contactate.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide