Specialist al Secției Conformitate și Reglementare

EuroCreditBank
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Beneficii:

Proiecte inovative și ambițioase;
Instruiri gratuite de formare și dezvoltare personală și profesională;
Echipă prietenoasă și un mediu de lucru profesionist;
Facilități sportive pentru promovarea unui stil de viață sănătos și activ.

Responsabilități:

Examinarea, elaborarea opiniilor de conformitate şi avizarea proiectelor reglementărilor interne în scopul asigurării conformității acestora atât cu cadrul normativ în vigoare, cât și cu alte reglementări interne ale Băncii care au tangență cu documentele elaborate, în limita sarcinilor şi atribuțiilor funcției de conformitate;
Participarea la elaborarea şi monitorizarea executării Planului de activitate al Direcției;
Monitorizarea modificărilor operate în actele normative ale RM, cu identificarea actelor normative aplicabile și evaluarea preliminară a posibilului impact al modificărilor cadrului legal şi de reglementare asupra activităților Băncii;
Participarea la evaluarea anuală a riscului de conformitate în ansamblu pe bancă.

Cerințe față de candidaț:

Studii superioare, preferabil în domeniul economic și/sau drept;
Experiență pe un post similar;
Cunoașterea PC (Word, Excel, PowerPoint) la nivel de utilizator avansat;
Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj.
Capacitate de analiză și de sinteză;
Rapiditate și eficiență în executarea sarcinilor.

Funcția este localizată în: centrul orașului Chișinău.

Expediază CV-ul la adresa hr@ecb.md, indicând funcția pentru care candidezi.

Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate. În funcție de caz, CV-ul tău ar putea fi analizat și pentru alte poziții vacante din cadrul băncii.
Îți mulțumim pentru interes și te așteptăm cu drag în echipa BC„EuroCreditBank” SA! E-mail: hr@ecb.md
022 500-103, 022 500-203
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide