Specialist conformitate

Paynet Services
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
DESPRE COMPANIE:
Paynet este o companie Fintech cu o vastă experiență în proiecte B2B și B2C, axate pe procesarea plăților electronice, gestionarea programelor de loialitate a clienților și furnizarea de soluții pentru plăți online. Ne distingem prin pasiunea și cunoștințele noastre solide în domeniu, oferind servicii de încredere și inovatoare în industria financiară.
Valorile noastre fundamentale: inovația, calitatea și satisfacția clienților. Suntem dedicați să oferim cele mai bune soluții și servicii, fiind în permanență în căutarea modalităților de dezvoltare și a fi în pas cu noile tendințe și tehnologii din industrie.

Responsabilități:

Asigurarea respectării legislației RM în domeniul serviciilor de plată și AML;
Elaborarea și actualizarea cadrului normativ intern în domeniul serviciilor de plată, AML și a fraudelor;
Monitorizarea, investigarea și raportarea tranzacțiilor suspecte;
Evaluarea noilor produse, servicii ale companiei și inițiative de business în vederea; conformității cu legislația în vigoare și administrarea eficientă a riscurilor asociate;
Verificarea și monitorizarea respectării în Companie a prevederilor cadrului normativ intern;
Instruirea personalului Companiei în domeniul AML.

Cerințe:

Cunoașterea prevederilor legislației în domeniul serviciilor de plată și AML;
Cunoașterea PC la nivel de utilizator (Word, Excel, Internet, PowerPoint, etc.);
Studii superioare economice sau juridice;
Experiență de activitate în conformitate/ control intern / metodologie minimum 2 ani;
Cunoașterea limbii române și engleze;
Experiența de activitate în sistemul financiar-bancar – va constitui un avantaj.

Abilităţi:

Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
Capacitate de analiză și sintetizare a informaților;
Abilități de lucru individual și în echipă;
Comunicabilitate, flexibilitate, responsabilitate, bună capacitate de organizare;
Orientare spre procese și rezultat.

Oferim:

Participarea la proiecte interesante și de amploare;
Salariu competitiv, plătit la timp, cu revizuire anuală;
Mediu de lucru confortabil, cu un excelent echilibru între viața profesională și personală;
Oportunități de dezvoltare personală și profesională, inclusiv cursuri suplimentare;
Salariu complet și pachet social conform Codului Muncii din R. Moldova;
Cursuri gratuite de limba engleză;
Evenimente de teambuilding, activități de echipă captivante, cadouri corporative pentru sărbători și bonusuri pentru evenimente importante (de exemplu, ziua de naștere, nașterea copiilor, etc.);
Sarcini complexe și interesante care îți dezvoltă abilitățile;
Program de lucru stabil (luni - vineri, 09:00-18:00) cu pauza de masă o oră;
Birou confortabil, situat la câțiva pași de parcul Valea Trandafirilor, la adresa: Decebal, 6 (Botanica);
Cafea, fructe și snack-uri în birou pentru a menține energia și buna dispoziție.

Expediază CV-ul indicând postul solicitat: hr.office@paynet.md.
Informații suplimentare la tel.: +37379660275. hr.office@paynet.md
+37379660275
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide