Specialist în relații publice.

№1874695, 23 июня 2014
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilitățile:
Specialistul în relații publice este responsabil pentru:
1. Exercitarea atribuţiilor sale de serviciu în strictă conformitate cu legislaţia în vigoare.
2. Organizarea raţională a activităţii sale conform planului de activitate a Secţiei.
3. Asigurarea calităţii materialelor elaborate.
4. Examinarea documentaţiei şi corespondenţei de serviciu şi formularea răspunsurilor corecte şi în termen stabilit.
5. Sporirea continuă a competenţei sale profesionale prin consultarea materialelor de specialitate şi a informaţiei de serviciu.

Atribuţii de serviciu:

1. Creşterea eficacităţii relațiilor publice ale Întreprinderii:
- analiza informaţiei şi înaintarea propunerilor pentru luarea deciziei;
- participarea la elaborarea politicii şi strategiei de dezvoltare a relațiilor publice ale Întreprinderii.

2. Întreprinderea măsurilor necesare pentru promovarea imaginii, produselor şi serviciilor Întreprinderii pe piaţă:
- cercetarea pieţei produselor şi serviciilor similare şi tendinţelor sale de dezvoltare;
- înaintarea ideilor creative în vederea promovării Întreprinderii pe piaţă.

3. Asigurarea activităţii de relaţii cu presa şi comunicare a Întreprinderii:
- colaborarea cu mass-media în vederea implementării scopurilor Întreprinderii în domeniul PR;
- administrarea şi actualizarea informaţiilor de pe site-ul oficial al Întreprinderii;
- întocmirea comunicatelor de presă şi a articolelor despre activitatea Întreprinderii;
- participarea la elaborarea şi aprovizionarea Întreprinderii cu setul necesar de materiale promoţionale, informative şi de imagine;
- participarea la organizarea expoziţiilor, conferinţelor, precum şi a altor evenimente la care Întreprinderea este parte.

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть